Kıbrıs GynoLife Tüp bebek merkezinde yapılan yumurta donasyonu işlemi;

  • Kendi yumurtasıyla gebe kalma şansı olmayan kadınlarda,
  • Erken yaşta menopoza giren genç kadınlarda,
  • Çeşitli nedenlerle yumurtalık dokusunun zarar görmesi gibi durumlarda,
  • Genetik bir hastalığı olan kişilerde ya da tekrarlayan düşükleri olan kadınların tercih ettiği ve gebelik başarısı oldukça yüksek bir yöntemdir.

Yumurta donasyonun da, anne adayının fiziksel özelliklerine benzer, kan grubu ile uyumlu, genç sağlıklı ve doğurganlığı kanıtlanmış başka bir kadının yumurta bağışıyla ilerleyen bir süreçtir. Merkezimiz de yumurta donasyonu gebelik başarısı %80 oranındadır.

Kıbrıs Gynolife Tüp bebek merkezinde genç, sağlıklı, doğurgan olan donörler tedavi programlarına büyük bir titizlikle seçilmektedirler. Bu süreç de bağışçıların tüm bulaşıcı hastalıkları ve genetik taramaları yapılarak uygunlukları tespit edilmektedir. Bunun yanında Psikologlar eşliğinde yapılan psikolojik durum uygunluğu da değerlendirilerek bağışçılar tedavi programlarına alınmaktadırlar. Kıbrıs da Yumurta donasyonu en çok tercih edilen, sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Merkezimizde uzman kişiler ile Anne adayları görüşme sağlayarak, kendilerine uygun istenilen özelliklerde (boy, kilo, göz rengi, saç rengi vb.) yumurta bağışçısı seçim işlemlerini yapabilmektedirler. Bu süreç de anne adayının tüm beklentileri göz önüne alınarak Gynolife Tüp Bebek Merkezi uzman kadromuz eşliğinde devam eder. Bağışçının yumurtasının alınmasıyla eş zamanlı baba adayının spermi alınarak son donanıma sahip laboratuvarımızda dölleme işlemi yapılır. Döllenme sonrasında gelişen embriyo anne adayının hazırlanan rahim içine yerleştirilir ve 12 gün sonra kanda bakılan hormon değerine göre gebelik oluşumu değerlendirilir. Yumurta donasyonu ile gebe kalmış bir anne adayının gebelik süreci normal bir gebelik olarak devam etmektedir.

Gynolife Tüp bebek merkezin de oldukça yüksek başarısı olan yumurta donasyonu ile binlerce aile özlemini duydukları sağlıklı bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşamaktadırlar.